Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

Žaneta Žišková, předsedkyně OV KSČM Frýdek-Místek

IX. sjezd KSČM se neúprosně blíží a dá se říci, že na jeho výsledku mimořádně záleží. Výsledek sjezdu totiž napoví, zda se strana začne konečně ubírat tím správným směrem. Současné vedení je neaktivní a mdlé. Zřejmě je to způsobeno tím, že tato skupina lidí je ve vedení strany již dlouho a naprosto ztratila kontakt s realitou a okolním světem.

Narážíme na to i u spousty mladých lidí, kteří se nás ptají, čím se naše strana liší od ostatních stran. Dnes je bohužel nutné odpovědět, že téměř ničím. Vedení strany zřejmě vyhovuje jen tak proplouvat a hlavně si to s nikým nerozházet. Jestliže Kalousek veřejně v pořadu „Máte slovo“ prohlásí, že se více bojí komunistů v jiných stranách, než těch v KSČM, pak je tady něco hodně špatně.

Ve straně je však samozřejmě spousta skutečných komunistů, kterým se tohle pochopitelně nelíbí a kterým současný stav nevyhovuje. Mnoho, především mladých komunistů, z tohoto důvodu stranu dokonce opustilo. Komunistické síly se štěpí a vznikají nové strany. O tom vypovídá i fakt, že v naší republice jsou zaregistrovány 4 komunistické strany – KSČM, KSČ, KSČ 21 a Komunistická strana Čech, Moravy a Slezska. Komu je to ku prospěchu? Obávám se, že obyčejným lidem, za kterými mají komunisté stát, určitě ne!

Proto si myslím, že je skutečně nejvyšší čas na změnu k lepšímu. Ukažme lidem, že jsme tu pro ně a mohou se o nás opřít!

Zda se to podaří a bude zvoleno to správné vedení ÚV, záleží jen na delegátech sjezdu. To my všichni, kdo o tom budeme rozhodovat v tajném hlasování, máme v rukou budoucnost celé strany. Najděme v sobě odvahu rozhodnout se správně!