Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

František Nevařil, Praha 6

Svět i naše republika prožívá hlubokou a  urychlující se krizi (naopak lidé jsou jen stále více zotročováni). Krizi politickou, ekonomickou i morální. Propukají pořád nové, zpravidla uměle vyvolané konflikty a války. O zájmy 99% lidí se nikdo pořádně nestará. Hrozí to výbuchem a je nutné se snažit tomu předejít.

Pro politiky a politiku to znamená předkládat a prosazovat zásadní všelidská  témata. Požadovat tzv. nemožné. V našem případě např. vystoupení ČR z NATO a EU, vybudování domácího veřejného nezávislého bankovního sektoru, vrácení lidu toho, co mu bylo ukradeno (třeba ve zločinné privatizaci i „církevních restitucích“), účinnou obranu proti ilegálním vetřelcům atd. atd.

Prosazovat patriotismus (ochranu zájmů českého národa a státu), demokracii (vládu lidu a pro lid) a socialismus (obnovu sociální spravedlnosti). Nepožadovat vylepšení kapitalismu (banksterismu), ale jeho likvidaci. Jsem přesvědčen, že KSČM na tyto požadavky rezignovala. Stala se jen stranou mírného pokroku v mezích zákona, která přestává lidi zajímat.

Sám jako její dlouholetý volič nyní nemám koho volit (Okamuru?). IX. sjezd ukáže, zda to chce skutečně změnit. Nejen pokud jde o program, ale také o její vedení. Pokud v něm zůstanou trojští koně typu Dolejšů apod., tak půjde rychle "do kopru". Zaslouženě.