Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

Tomeš Vytiska, člen ÚV KSČM, krajský radní

Politika je soubojem idejí, názorů na uspořádání společnosti - ostatně podobně nás poučí například wikipedie. Každý, kdo sleduje politiku KSČM, ne-li se na její realizaci přímo podílí, musí dřív či později zjistit, že KSČM dělá prakticky pouze parlamentní politiku. Co se děje níže,  je věcí  straníků v krajích, městech a obcích bez toho, že by jim centrum poskytlo jakoukoli, tím spíš sjednocující  pomoc.

Dokud KSČM ovládají poslanci, bude změna v přístupu  k politice obtížná. Pokud se s naší politikou nevrátíme  do společnosti, hrozí nám  likvidace. Chybí nám také  pochopení aktuálních politických  problémů a jednoznačný přístup strany k nim, ať už jde o migraci, „inkluzi“ ve školství nebo přesouvání  ekonomické moci oligarchů do politiky.   

Pokud  chceme toto vše změnit,  budeme muset alespoň zčásti změnit čelné funkcionáře strany.  Přitom není rozhodující, jak je kdo starý, ale jak je kdo starý myšlenkově. Na nadcházejícím sjezdu máme jedinečnou šanci něco změnit tak, aby KSČM při obraně levicové politiky stála jako Skála.