Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

Josef Zahradník, bývalý člen strany

Trochu se mi dostalo té cti si přečíst prvních 21 jmen na kandidátní listině do krajského zastupitelstva. Bohužel žádné překvapení, chybí tam člověk do 35, resp. 40 let. Stále ta samá jména a mnohdy skoro sedmdesátiletí matadoři. To strana nemá ve svých řadách mladé lidi či sympatizanty, kteří by kandidovali? Anebo je to prostě jen tak, že o ně nemáme zájem? Dáme je dozadu na kandidátní listinu jako "křoví". Strana se asi nepoučila z "výprasku" z komunálních voleb v roce 2014, zisk jen 2500 mandátů je nejhorší výsledek od roku 1990.

To, že potřebuje strana mladé se především projeví v již zmiňovaných komunálkách a taky ve volbách do krajského zastupitelstva. Nebylo by na škodu kdyby se kandidátní listiny sestavovaly formou toho, že bude kandidovat starší "ostřílený" matador a znalec poměrů a práce v krajském zastupitelstvu a mladý člověk či žena, která by se pod ostříleným matadorem zaučila a naučila práci v zastupitelstvu.

A i když se mladý člověk nedostane do zastupitelstva, proč si ho nedosadit třeba do výboru či komise, aby práci v zastupitelstvu viděl z blízka? On ten krásný výdělek na kraji na pozici radní a výše je krásný, takže bohužel mnohdy jdou stranou i ideály. Ne asi všichni mladí kandidáti by šli na ruku socdem, která je jako vítr, kam vítr, tam plášť. Já sám jsem odešel, protože nedat mladým lidem příležitost pro stranu, která má šanci změnit poměry v naší zemi, je více než tristní. Pokud tohle delegáti sjezdu nepochopí, že se má více pracovat a méně mluvit, tak si zaslouží žít někteří členové KSČM někde jinde. A nebuďte neustále spokojeni s 3. místem, strana má na víc než na 3. místo, ale musí více pracovat a více být viděna.