Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

Jaromír Kohlíček, poslanec Evropského parlamentu

V České republice je podle statistických šetření více bytů volných, než rodin a jednotlivců bez střechy nad hlavou. Zkuste ale přijít před takový „prázdný“ dům a podívejte se, kolik lidí z něj denně odchází. Jde o „neřešitelný problém“ spojený s daňovým únikem. Za byt totiž „nenájemníci“ platí, ale „pan domácí“ má byt prázdný (tedy nemá z něj žádný příjem). A státu utíkají daně, obci  - pokud je mám dané vyhláškou – poplatky (např. lázeňský poplatek)

Stát na druhé straně platí mnohdy neskutečné částky majitelům ubytoven.

Co takhle nastěhovat potřebné do prázdných bytů za nájemné „v místě obvyklé“?

Pokud někdo v bytě bydlí, pak jej majitel musí „přiznat“ a stát může zdanit příjem majitele. Pokud nikdo v bytě nebydlí, pak je „nájemné v místě obvyklé“ podstatně nižší, než platby za ubytovny, a majitel musí rovněž přiznat zdanitelný příjem.

Nebo si myslíte, že by to nešlo? A co takhle podepsat petici na dané téma?