Karl Marx

se sejde v přelomové době. Tím širší a odpovědnější diskusi, jak dál, to chce už teď. Hodlá k ní přispět i toto internetové fórum. Je samosprávnou iniciativou komunistů z řady okresů.

Čerpá z kritických hlasů na VČS, OK i jiných diskusích. O to víc stojí o konstruktivní náměty, jak naše slabiny překonat. Ne s cílem vytvářet jakoukoli „frakci“, ale jednotu strany naopak posílit. Naplnit ji konkrétním obsahem, který obstojí i tváří v tvář dnešním šancím a rizikům.

napište nám

Josef Skála, Praha

„Kdo míval z Míly mindrák, mýlí se i nad rakví. Drtil je díky, a ne navzdory tomu, čím byl. Marxismus není sprosté slovo. Ani muzeální inventář. Míla mu bude chybět. Partu, co jeho krédu tiskne parte, čeká blamáž. Na to může vzít jed,“ napsal jsem v Parlamentních listech pár hodin poté, co Míla Ransdorf zemřel. O tom, co z toho plyne, byla řeč i při posledním rozloučení. O tom, jak polít živou vodou emancipační potenciál našeho hnutí. Vrátit mu kuráž a invenci, šarm a noblesu. Umění promluvit z duše všech, komu doba ubližuje. Video s vystoupením naleznete zde.